הנחיית קבוצות בגישה רוחנית הוליסטית

קורס מקיף להכשרת מנחי קבוצות מודעות בגישה רוחנית-הוליסטית 

 

←   רוצה להיות מנחה קבוצות מודעות?  

←   מעוניין להרחיב את עבודתך בטיפול אחד על אחד גם לקבוצות?

←   שואף לעבור תהליך התפתחותי אישי מעמיק תוך כדי רכישת מקצוע טיפולי?

המכללה ללימודים רוחניים גאה להציג: קורס מקיף ויחודי להכשרת מנחי קבוצות מודעות בגישה רוחנית – הוליסטית, שישלבו הכשרה של מנחי קבוצות מקצועיים, ביחד עם רכישת ארגז כלים הוליסטיים שיאפשרו לבוגרים להקים ולהנחות קבוצות מודעות.

במקביל להתפתחות המקצועית מרחיקת הלכת אותה נעבור במסגרת הקורס, נזכה לתהליך מעמיק ומרתק של גילוי עצמי, בו נתעורר לאפשרויות הגלומות בנו ונגלה את היעוד האישי שלנו. בתוך המרחב הבטוח שניצור, נפגוש אחרים הצועדים בדרך אל מודעות עצמית והגשמה אישית ונעבור מסע משותף ומרתק יחדיו. 

למי מיועד הקורס למנחי קבוצות מודעות?

הקורס מיועד למעוניינים לרכוש מיומנויות מקצועיות של מנחה קבוצות מודעות המשלב כלים רוחניים. הקורס מתאים במיוחד למטפלים הוליסטיים ופסיכותרפיסטים העובדים במתכונת פרטנית (אחד-על-אחד), ומבקשים להרחיב את מיומנותם המקצועית גם לעבודה עם מספר אנשים במקביל במתכונת של קבוצה. החומר המרתק וההתנסויות המעצימות שנעבור במסגרת הקורס יאפשרו גם למשתתפים עצמם לעבור תהליך התפתחותי מרחיק לכת תוך כדי רכישת מקצוע רוחני ומרתק. הקורס מתאים מאוד גם למנחי קבוצות מנוסים המעוניינים להעשיר את עצמם ואת יכולותיהם המקצועיות באמצעות רכישת ארגז כלים רוחני.

 

מה לומדים בקורס?

הקורס נמשך שנה אקדמית אחת, הכוללת 30 מפגשים, במתכונת של יום לימוד אחד בשבוע בן 6 שעות אקדמיות (5 שעות מלאות). בסך הכל כולל הקורס 180 שעות של לימוד עיוני ועבודה מעשית.

סמסטר א': לימוד הנחיית קבוצות + השתתפות בקבוצת מודעות להתפתחות אישית

√   איך מקימים קבוצה: נלמד נושאים כגון – הגדרת מטרת הקבוצה, אופן בחירת המשתתפים, הכנת המשתתפים לעבודה הקבוצתית, הנחיה לבד או ביחד עם מנחה נוסף ועוד.

√   כיצד מנהלים את המפגשים: נלמד מה הדגשים למפגש ראשון, כיצד לחזק את הלכידות הקבוצתית, עיצוב התרבות הקבוצתית, ניהול קונפליקטים, התמודדות עם משתתפים מאתגרים ועוד.

√   התנסות בקבוצת מודעות: במהלך הסמסטר הראשון כולו תערך במסגרת הלימודים קבוצת מודעות שבה יעברו המשתתפים תהליכים מרתקים של גילוי עצמי והתפתחות אישית.

√   אינטגרציה של ההתנסות עם החומר הנלמד: לאחר כל מפגש קבוצתי תערך הדרכה על המפגש, בה נלמד מתוך החוויות שעברנו ובהתייחס לחומר העיוני שלמדנו כיצד יש להנחות קבוצה. 

סמסטר ב': כלים פסיכו-רוחניים בהנחיית קבוצות + סטאז' כמנחי קבוצה בליווי הדרכה

טכניקות פסיכו-רוחניות: נתנסה בטכניקות שונות של דמיון מודרך, למפגש עם הילד הפנימי, ההורה הפנימי, הצל, האנימה והאנימוס, ועוד.

גישות טרנספרסונליות: נלמד דרכים רוחניות להתמודדות עם פחדים וכעסים, לסגור מעגלים עם אנשים קרובים שנפטרו, ואפילו לנהל "שיחות עם אלוהים".

שיטות מתחום האימון הרוחני: נלמד שיטות שונות של אימון בגישה רוחנית הניתנות לישום בקבוצה, כגון עבודה עם קלפים טיפוליים, מדיטציית האני העתידי, מדיטציית הבית הפנימי ועוד.

כלים ממסורות רוחניות שונות: נכיר גישה אינדיאנית של עבודה בקבוצה, נלמד משלים בודהיסטיים שמתאימים לעבודה קבוצתית, ונפגוש את ארבעת היסודות האלכימיים (אש אדמה אויר ומים) בתוכנו.

סטאז': במסגרת הסמסטר השני יתנסו כל המשתתפים בהנחיית קבוצת מודעות ויקבלו משוב וטיפים מהמנחה על ההתנסות שלהם כמנחי קבוצה.  

מי מנחה את הקורס?

מנחה הקורס הוא דר' ירון זפרן, מנהל המכללה ללימודים רוחניים. ירון הוא מורה רוחני, העוסק בפסיכותרפיה והנחיית קבוצות להתפתחות אישית ורוחנית מעל 20 שנים. הוא יראיין באופן אישי את המועמדים לקבוצה.

*** קורסי המכללה ללימודים רוחניים מוכרים על ידי הארגון המטאפיסי העולמי.

מהם תנאי הקבלה?

על המועמד לעבור ראיון אישי עם מנהל התוכנית – דר' ירון זפרן. עדיפות תינתן לבעלי תואר אקדמי (במיוחד בתחום טיפולי), למטפלים הוליסטיים בעלי נסיון, ולמועמדים שמנהל התוכנית יתרשם מהם כבעלי גישה טיפולית מתאימה ונסיון חיים רלוונטי, גם אם אינם בעלי השכלה אקדמית או הכשרה טיפולית כאמור לעיל.

מה עוד מקבלים התלמידים שלנו?

אנחנו מטפחים את תלמידינו כחברים במשפחתנו הרוחנית המורחבת ומעניקים להם הטבות מיוחדות. הנה כמה מההטבות המיוחדות לתלמידינו:

      התלמידים יקבלו מידי שבוע למייל האישי שלהם סיכום מורחב של השעור שהועבר, וכן יקבלו לכל אורך הקורס חומר מקצועי נוסף להעשרה אישית ומקצועית.

      בוגרי הקורס שיעמדו בדרישות הגמר יקבלו תעודה מקצועית מטעם המכללה ללימודים רוחניים, שהקורסים שלה מוכרים על ידי הארגון המטאפיסי העולמי (המכללה ללימודים רוחניים הינה בית הספר  היחיד בישראל המוכר על ידי ארגון זה).

      בוגרי הקורס יקבלו דף משלהם באתר המכללה עם פרטיהם האישיים, המהווה כרטיס ביקור ופרסום אינטרנטי, וכולל המלצה של דר' ירון זפרן, וכן כלים נוספים להקמת פרקטיקה פרטית ויציאה לדרך מקצועית עצמאית.

      לבוגרים המצטיינים (לפי שיקול דעת המנהל) תציע המכללה עבודה בתחום ויופנו מטופלים.

      הבוגרים יזכו בחברות ב"מועדון בוגרי המכללה", המקנה כניסה למגוון הרצאות, סדנאות רוחניות ותרגולים – בחינם או במחיר סימלי.

      תלמידים זכאים למלגות והנחות בהרשמתם לקורסים נוספים במכללה.

מה מספרים בוגרי המכללה?

אנו מקבלים מאות משובים נפלאים ומחממי לב מבוגרי קורסים במכללה שלנו. הנה כמה ציטוטים ממשובים לדוגמא:

"ללא ספק זה היה הקורס המרגש, המעצים, היעיל, המפרה והמספק ביותר בו השתתפתי. כבר שבוע אני מסתובבת עם צער מתוק של סוף. תודה ענקית ואהבה עצומה… "

רוני שרגאי, ק.אונו

"אין מספיק מילים ואין מספיק מקום לתאר את החוויה של הקורס הנוכחי. הכלים שקיבלתי הם מעל ומעבר לחלומותיי ואני חיה ומיישמת אותם יום יום… "

חגית ולדמן, תל אביב

"השגתי את המטרה האימונית הראשונה (מציאת דירה) והשניה (בן זוג מתאים), ומקווה שהשלישית (קריירה מתאימה) בדרך. מחכה לקורס הבא "

רויטל אליהו, מגדל העמק

"כשהגעתי לקורס מצב רוחי היה ירוד, הייתי בעיצומו של משבר פרידה מבן זוגי לחיים, ומחלת הקרוהן היתה פעילה מאוד וגם האסטמה לא מי יודע מה. נכון להיום, יש אהבה גדולה בחיי, תסמיני מחלת הקרוהן כמעט נעלמו כליל והאסטמה בשליטה. בשבילי זה לחזור לחיים. ממצב של יאוש, סבל ודיכאון למצב של מלאות אהבה ובריאות… "

מירי ש., תל אביב

"הקורס היה אחת החוויות החשובות והמהנות שעברתי בחיי. הקורס הפתיע מעבר לציפיות והקנה לי המון כלים חדשים ויצירתיים שהעשירו את "ארגז הכלים" שלי והביאו להרבה שינויים בחיי האישיים… "

בנימין כהן , ירושלים

לקריאת מאמר בנושא ומשובים נוספים של בוגרי  קורסים נוספים שלנו

מתי והיכן מתקיים הקורס?

מתי: הקורס יפתח בקרוב ביום ג' בשעות 9:30-14:30. בהמשך, יפתח קורס גם בשעות אחר הצהריים. מפגש הכרות לקראת הקורס יערך ביום ב' 10.7.17, בשעה 18:00 בבית המכללה בתל אביב. 

היכן: הקורס יערך בבית המכללה ללימודים רוחניים, רחוב החשמל 18, תל אביב (יש תחבורה ציבורית נוחה וחניון צמוד).

משך הקורס: משך הקורס שנה אקדמית אחת, של 30 מפגשים. בסך הכל כולל הקורס 180 שעות לימוד אקדמיות, כולל התנסות מעשית.

הנחות: הנחה על סך 10% תינתן בהרשמה מוקדמת!

* קורסי המכללה מוכרים על ידי משרד החינוך למורים בשנת שבתון, לצורך קבלת החזר חלקי של שכר הלימוד.

 

לפרטים נוספים והרשמה

צרו קשר עם משרד המכללה, בטלפון 03-5660066

עיצוב ופיתוח:

(Dr. Yaron Zafran) כל הזכויות שמורות © דר' ירון זפרן