הנחיית קבוצות בגישה רוחנית הוליסטית

קורס מקיף להכשרת מנחי קבוצות מודעות בגישה רוחנית-הוליסטית 

 

כיצד תדעו האם היעוד שלכם הוא להיות מנחי קבוצות מודעות?

←   רוצה לרכוש מקצוע המשלב באופן מושלם את התחום הטיפולי והרוחני?

←   עובד עם מטופלים/מתאמנים אחד על אחד ורוצה להרחיב את עבודתך גם לקבוצות?

←   שואף לעבור תהליך התפתחותי אישי מעמיק תוך כדי רכישת מקצוע שיפרנס אותך בכבוד?

במידה ועניתם תשובה חיובית על שאלה אחת לפחות, המשיכו לקרא…

מה יתנו לכם לימודי הנחיית קבוצות מודעות אצלנו?

אנחנו שמחים להציע לכם קורס מקיף וראשון מסוגו בישראל להכשרת מנחי קבוצות מודעות בגישה רוחנית – הוליסטית, שישלבו הכשרה של מנחי קבוצות מקצועיים, ביחד עם רכישת ארגז כלים הוליסטיים שיאפשרו לכם להקים ולהנחות קבוצות מודעות. במקביל לרכישת מקצוע מרתק, נזכה לתהליך מעמיק ומרתק של גילוי עצמי, וחשיפת היעוד האישי שלנו. בתוך המרחב הבטוח שניצור, נפגוש אחרים הצועדים בדרך אל מודעות עצמית והגשמה אישית ונעבור מסע משותף ומרתק יחדיו, וכל זאת באוירה משפחתית ותומכת. 

המכללה ללימודים רוחניים גאה להציג: קורס מקיף ויחודי להכשרת מנחי קבוצות מודעות בגישה רוחנית – הוליסטית, שישלבו הכשרה של מנחי קבוצות מקצועיים, ביחד עם רכישת ארגז כלים הוליסטיים שיאפשרו לבוגרים להקים ולהנחות קבוצות מודעות.

במקביל להתפתחות המקצועית מרחיקת הלכת אותה נעבור במסגרת הקורס, נזכה לתהליך מעמיק ומרתק של גילוי עצמי, בו נתעורר לאפשרויות הגלומות בנו ונגלה את היעוד האישי שלנו. בתוך המרחב הבטוח שניצור, נפגוש אחרים הצועדים בדרך אל מודעות עצמית והגשמה אישית ונעבור מסע משותף ומרתק יחדיו. 

למי מיועד הקורס למנחי קבוצות מודעות?

הקורס מיועד למעוניינים לרכוש מיומנויות מקצועיות של מנחה קבוצות מודעות המשלב כלים רוחניים. הקורס מתאים במיוחד למטפלים הוליסטיים ופסיכותרפיסטים העובדים במתכונת פרטנית (אחד-על-אחד), ומבקשים להרחיב את מיומנותם המקצועית גם לעבודה עם מספר אנשים במקביל במתכונת של קבוצה. החומר המרתק וההתנסויות המעצימות שנעבור במסגרת הקורס יאפשרו גם למשתתפים עצמם לעבור תהליך התפתחותי מרחיק לכת תוך כדי רכישת מקצוע רוחני ומרתק. הקורס מתאים מאוד גם למנחי קבוצות מנוסים המעוניינים להעשיר את עצמם ואת יכולותיהם המקצועיות באמצעות רכישת ארגז כלים רוחני.

מה כוללת תוכנית הלימודים?

הקורס כולל 24 מפגשים, במתכונת של יום לימוד אחד בשבוע בן 6 שעות אקדמיות (5 שעות מלאות). בסך הכל כולל הקורס 144 שעות של לימוד עיוני ועבודה מעשית, הנפרשים על פני חצי שנה.

סמסטר א': לימוד הנחיית קבוצות + השתתפות בקבוצת מודעות להתפתחות אישית

√   איך מקימים קבוצה: נלמד נושאים כגון – הגדרת מטרת הקבוצה, אופן בחירת המשתתפים, הכנת המשתתפים לעבודה הקבוצתית, הנחיה לבד או ביחד עם מנחה נוסף ועוד.

√   כיצד מנהלים את המפגשים: נלמד מה הדגשים למפגש ראשון, כיצד לחזק את הלכידות הקבוצתית, עיצוב התרבות הקבוצתית, ניהול קונפליקטים, התמודדות עם משתתפים מאתגרים ועוד.

√   התנסות בקבוצת מודעות: במהלך הסמסטר הראשון כולו תערך במסגרת הלימודים קבוצת מודעות שבה יעברו המשתתפים תהליכים מרתקים של גילוי עצמי והתפתחות אישית.

√   אינטגרציה של ההתנסות עם החומר הנלמד: לאחר כל מפגש קבוצתי תערך הדרכה על המפגש, בה נלמד מתוך החוויות שעברנו ובהתייחס לחומר העיוני שלמדנו כיצד יש להנחות קבוצה. 

סמסטר ב': כלים פסיכו-רוחניים בהנחיית קבוצות + סטאז' כמנחי קבוצה בליווי הדרכה

טכניקות פסיכו-רוחניות: נתנסה בטכניקות שונות של דמיון מודרך, למפגש עם הילד הפנימי, ההורה הפנימי, הצל, האנימה והאנימוס, ועוד.

גישות טרנספרסונליות: נלמד דרכים רוחניות להתמודדות עם פחדים וכעסים, לסגור מעגלים עם אנשים קרובים שנפטרו, ואפילו לנהל "שיחות עם אלוהים".

כלים ממסורות רוחניות שונות: נכיר גישה אינדיאנית של עבודה בקבוצה, נלמד משלים בודהיסטיים שמתאימים לעבודה קבוצתית, ונפגוש את ארבעת היסודות האלכימיים (אש אדמה אויר ומים) בתוכנו.

שיטות מתחום האימון הרוחני: נלמד שיטות שונות של אימון בגישה רוחנית הניתנות לישום בקבוצה, כגון עבודה עם קלפים טיפוליים, מדיטציית האני העתידי, מדיטציית הבית הפנימי ועוד.

סטאז': במסגרת הסמסטר השני יתנסו כל המשתתפים בהנחיית קבוצת מודעות ויקבלו משוב וטיפים מהמנחה על ההתנסות שלהם כמנחי קבוצה.  

המורה: דר' ירון זפרן 

מנחה הקורס הוא דר' ירון זפרן, מנהל המכללה ללימודים רוחניים. ירון הוא מורה רוחני, העוסק בפסיכותרפיה והנחיית קבוצות להתפתחות אישית ורוחנית מעל 20 שנים. הוא יראיין באופן אישי את המועמדים לקבוצה.

*** קורסי המכללה ללימודים רוחניים מוכרים על ידי הארגון המטאפיסי העולמי.

הטבות וצ'ופרים שמקבלים תלמידי התוכנית

אנחנו מטפחים את תלמידינו כחברים במשפחתנו הרוחנית המורחבת ומעניקים להם הטבות מיוחדות. הנה כמה מההטבות המיוחדות לתלמידינו:

      התלמידים יקבלו מידי שבוע למייל האישי שלהם סיכום מורחב של השעור שהועבר, וכן יקבלו לכל אורך הקורס חומר מקצועי נוסף להעשרה אישית ומקצועית.

      בוגרי הקורס שיעמדו בדרישות הגמר יקבלו תעודה מקצועית מטעם המכללה ללימודים רוחניים, שהקורסים שלה מוכרים על ידי הארגון המטאפיסי העולמי (המכללה ללימודים רוחניים הינה בית הספר  היחיד בישראל המוכר על ידי ארגון זה).

      בוגרי הקורס יקבלו דף משלהם באתר המכללה עם פרטיהם האישיים, המהווה כרטיס ביקור ופרסום אינטרנטי, וכולל המלצה של דר' ירון זפרן, וכן כלים נוספים להקמת פרקטיקה פרטית ויציאה לדרך מקצועית עצמאית.

      לבוגרים המצטיינים (לפי שיקול דעת המנהל) תציע המכללה עבודה בתחום ויופנו מטופלים.

      הבוגרים יזכו בחברות ב"מועדון בוגרי המכללה", המקנה כניסה למגוון הרצאות, סדנאות רוחניות ותרגולים – בחינם או במחיר סימלי.

      תלמידים זכאים למלגות והנחות בהרשמתם לקורסים נוספים במכללה.

קראו כמה דוגמאות ממה שמספרים אלפי בוגרי המכללה שלנו:

"ללא ספק זה היה הקורס המרגש, המעצים, היעיל, המפרה והמספק ביותר בו השתתפתי. כבר שבוע אני מסתובבת עם צער מתוק של סוף. תודה ענקית ואהבה עצומה… "

רוני שרגאי, ק.אונו

"אין מספיק מילים ואין מספיק מקום לתאר את החוויה של הקורס הנוכחי. הכלים שקיבלתי הם מעל ומעבר לחלומותיי ואני חיה ומיישמת אותם יום יום… "

חגית ולדמן, תל אביב

"השגתי את המטרה האימונית הראשונה (מציאת דירה) והשניה (בן זוג מתאים), ומקווה שהשלישית (קריירה מתאימה) בדרך. מחכה לקורס הבא "

רויטל אליהו, מגדל העמק

"כשהגעתי לקורס מצב רוחי היה ירוד, הייתי בעיצומו של משבר פרידה מבן זוגי לחיים, ומחלת הקרוהן היתה פעילה מאוד וגם האסטמה לא מי יודע מה. נכון להיום, יש אהבה גדולה בחיי, תסמיני מחלת הקרוהן כמעט נעלמו כליל והאסטמה בשליטה. בשבילי זה לחזור לחיים. ממצב של יאוש, סבל ודיכאון למצב של מלאות אהבה ובריאות… "

מירי ש., תל אביב

"הקורס היה אחת החוויות החשובות והמהנות שעברתי בחיי. הקורס הפתיע מעבר לציפיות והקנה לי המון כלים חדשים ויצירתיים שהעשירו את "ארגז הכלים" שלי והביאו להרבה שינויים בחיי האישיים… "

בנימין כהן , ירושלים

לקריאת מאמר בנושא ומשובים נוספים של בוגרי  קורסים נוספים שלנו

מתי והיכן מתקיים הקורס?

מתי: הקורס יפתח ביום ג' 5.9.17  בשעות 9:30-14:30.  בהמשך, יפתח קורס גם בשעות אחר הצהריים.

היכן: הקורס יערך בבית המכללה ללימודים רוחניים, רחוב החשמל 18, תל אביב (יש תחבורה ציבורית נוחה וחניון צמוד).

משך הקורס: הקורס כולל 24 מפגשים, בני 6 שעות אקדמיות כל אחד, אחת לשבוע. בסך הכל כולל הקורס 144 שעות לימוד אקדמיות, הנפרשות על פני חצי שנה.

* קורסי המכללה מוכרים על ידי משרד החינוך למורים בשנת שבתון, לצורך קבלת החזר חלקי של שכר הלימוד.

 

לפרטים נוספים והרשמה

צרו קשר עם משרד המכללה, בטלפון 03-5660066

עיצוב ופיתוח:

(Dr. Yaron Zafran) כל הזכויות שמורות © דר' ירון זפרן