וידאו

דר' ירון זפרן מסביר על פסיכותרפיה רוחנית

התוכנית לפסיכותרפיה רוחנית – הוליסטית

מסלול מקיף להכשרת מטפלים בגישה המשלבת פסיכולוגיה ורוחניות 

 

כיצד תדעו האם היעוד שלכם הוא להיות פסיכותרפיסט רוחני?

>     האם אתה מוצא את עצמך מקשיב לאחרים הזקוקים לעזרתך והיית רוצה יותר כלים כדי לעזור להם?

>     האם אתה שואף לעבור תהליך התפתחותי אישי מעמיק תוך כדי רכישת מקצוע טיפולי מרתק ומבוקש?

>     האם את רוצה להפוך את העזרה שאת נותנת לאחרים ליעודך בחיים ולמקצוע שיפרנס אותך בכבוד?

במידה וענית תשובה חיובית על שאלה אחת לפחות, שווה לך להמשיך לקרא…

 

מהי פסיכותרפיה רוחנית?

הפסיכולוגיה הקונבנציונלית לא מכירה בקיומה של הנשמה. מסיבה זו, רבים מאלה שהתנסו בטיפול פסיכולוגי מאוכזבים מתוצאותיו. בכמיהתם לטיפול שיתייחס גם אל החלק הרוחני שבהם, הם מגיעים למטפלים רוחניים והוליסטיים, שלמרות כוונתם הטובה מתקשים לסייע להם במצוקתם הנפשית, כיוון שחסרה להם ההכשרה הפסיכולוגית המתאימה הדרושה כדי לטפל בנפש באופן יעיל ואחראי.

הפסיכותרפיה הרוחנית מציעה לנו פתרון, בכך שהיא מחברת ידע פסיכולוגי על הנפש עם טכניקות רוחניות לטיפול בנשמה. הטיפול הפסיכו-רוחני רואה את האדם כשלם ואת נשמתו כנצחית, ולכן הוא חיובי ואופטימי יותר. הוא מבוסס על הכוחות והחוזקות של המטופל ולא על החולי שלו, ושם דגש על מימוש הפוטנציאל שלנו במקום לעסוק בעבר ובמה שלא ניתן לשינוי. 

מה יקנו לכם לימודי פסיכותרפיה רוחנית?

כולנו רוצים להנות מהעבודה שלנו! לקום בבוקר ולעשות משהו שיתן משמעות לחיינו ולחיי האנשים שבהם ניגע. כפסיכותרפיסטים רוחניים יפתחו בפניכם אפשרויות מקצועיות לעסוק בתחום רוחני אותו תאהבו, ובו בזמן להתפרנס בכבוד מהענקת עזרה לאחרים. במקביל להתפתחות המקצועית, תעברו תהליך מעמיק ומרתק של גילוי עצמי, שיעזור לכם לממש את יעודכם האישי. 

המכללה ללימודים רוחניים גאה לפתוח מחזור נוסף של הקורס המוביל בישראל לפסיכותרפיה רוחנית, המקנה לכם ידע פסיכולוגי בשילוב הכשרה טיפולית רוחנית!

למי מיועדת התוכנית לפסיכותרפיה רוחנית?

1. אנשים שמרגישים שנועדו להיות מטפלים, אך נסיבות החיים לא איפשרו להם לרכוש השכלה אקדמית מתאימה. בקורס תקבלו את כל הכלים הדרושים להפוך למטפלים שנועדתם להיות.

2. חלק מהפונים אלינו הם מטפלים הוליסטיים שמבקשים לשדרג את יכולותיהם הטיפוליות על ידי רכישת ארגז הכלים הפסיכולוגי, בעזרתו יהפכו להיות מטפלים אחראיים ומקצועיים יותר.

3. אלה מכם שמבקשים לממש את הפוטנציאל והיעוד האישי ולשדרג את חייכם לבלי הכר. החוויות המעצימות שתעברו בקורס, בתוך מסגרת חברתית חמה ומחבקת, יאפשרו לכם לעשות קפיצת דרך התפתחותית בכל תחומי חייכם, תוך כדי ההכשרה המקצועית המעמיקה שתרכשו.

מבנה תוכנית הלימודים

התוכנית כוללת בתוכה 15 קורסים, סדנאות וסמינרים קליניים, הנלמדים לאורך שנתיים אינטנסיביות של 3 סמסטרים בכל שנה (במקום שלוש שנים אקדמיות רגילות בנות שני סמסטרים בשנה, כמקובל במוסדות לימוד אקדמיים). מתכונת הלימודים היא יום לימודים מרוכז אחד בשבוע בן 6 שעות אקדמיות. בסך הכל כוללת התוכנית השלמה מעל 500 שעות אקדמיות של לימוד עיוני ועבודה מעשית.

פירוט הקורסים המרכיבים את התוכנית  

שנה א': קורסי יסוד בפסיכולוגיה ורוחניות + טיפול אישי שבועי ממטפל צמוד כל השנה!

 

שנה ב': קורסים מתקדמים בטכניקות טיפוליות פסיכו-רוחניות + סטאז' כמטפלים!

צוות ההוראה

כל המורים במסלול זה הם פסיכותרפיסטים מוסמכים, בעלי השכלה אקדמית בפסיכולוגיה, ונסיון רב כמטפלים ומורים רוחניים.

המנהל המקצועי של המסלול הוא דר' ירון זפרן, מנהל המכללה ללימודים רוחניים.  ירון הוא מורה רוחני ידוע הנחשב בקהילה הרוחנית כמורה של מורים. הוא עוסק בפסיכותרפיה והנחיית קבוצות להתפתחות אישית ורוחנית כבר 30 שנה.  הוא יראיין באופן אישי את המועמדים לקבוצה ויעביר חלק מהשעורים.

לפרטים נוספים על צוות ההוראה במכללה – היכנסו לכאן

 

מדוע ללמוד אצלנו?

בתחום הרוחני רבים השרלטנים שלא הוכשרו כראוי ללמד אחרים, ולכן חשוב לברר מראש אצל מי אתם עתידים ללמוד, כדי לוודא שאתם בידיים אמינות וטובות. המכללה ללימודים רוחניים היא בית הספר הראשון והמוביל מסוגו בישראל. את המכללה הקים דר' ירון זפרן, העוסק באומנויות הרוח כבר מעל 30 שנים. דר' זפרן הוא מרצה בינלאומי וסופר רב מכר, הידוע בקהילה הרוחנית כמורה של מורים, ולימד עד היום אלפי תלמידים.
כמו כן, המכללה ללימודים רוחניים היא בית הספר היחיד בישראל שהוכר ע"י הארגון המטאפיסי העולמי!

כדי להבין מדוע המכללה ללימודים רוחניים היא בית הספר המוביל מסוגו בישראל – הכנסו לכאן

הטבות וצ'ופרים לתלמידי התוכנית

אנחנו רואים את תלמידינו כמשפחתנו הרוחנית המורחבת ומעניקים להם הטבות מיוחדות. הנה כמה מההטבות המיוחדות לתלמידינו:

     התלמידים יקבלו מידי שבוע למייל האישי שלהם סיכום מורחב של השעור שהועבר, וכן יקבלו לכל אורך הקורס חומר מקצועי נוסף להעשרה אישית ומקצועית.

      כחלק מהמסלול יזכו המשתתפים לקבל טיפול אישי בפסיכותרפיה הוליסטית, אחת לשבוע, ממטפל בשלב ההתמחות שלו, לכל אורך שנת הלימודים הראשונה, ללא תשלום.

     בוגרי המסלול שיעמדו בדרישות הגמר יקבלו תעודה מקצועית מטעם המכללה ללימודים רוחניים, שהקורסים שלה מוכרים על ידי הארגון המטאפיסי העולמי (המכללה ללימודים רוחניים הינה בית הספר היחיד בישראל המוכר על ידי ארגון זה).

     בוגרי הקורס השלם יקבלו דף משלהם באתר המכללה עם פרטיהם האישיים, המהווה כרטיס ביקור ופרסום אינטרנטי, וכולל המלצה של דר' ירון זפרן, וכן כלים נוספים להקמת פרקטיקה פרטית ויציאה לדרך מקצועית עצמאית.

     לבוגרים המצטיינים (לפי שיקול דעת המנהל) תציע המכללה עבודה בתחום ויופנו מטופלים.

     הבוגרים יזכו בחברות ב"מועדון בוגרי המכללה", המקנה כניסה למגוון הרצאות, סדנאות רוחניות ותרגולים – בחינם או במחיר סימלי. 

      תלמידים זכאים למלגות והנחות בהרשמתם לקורסים נוספים במכללה.

√      ולא פחות חשוב: גם בסיום הלימודים אנחנו ממשיכים לתמוך בתלמידינו בצורת עיצה, הכוונה, ועזרה בקידום המקצועי שלהם. אנחנו רואים בתלמידים שלנו את המשפחה הרוחנית המורחבת שלנו, והם מוזמנים תמיד לבוא לבקר, להתייעץ, ולהיות בקשר. בוגרינו מספרים שהם מרגישים אצלנו הכי בבית!

קראו במכתבי ההערכה לדוגמא של כמה מאלפי התלמידים שלמדו אצלנו ב- 20 השנים האחרונות…

"אני מודה מקרב לב על קורס מקסים, מובנה נדבך על נדבך, רוחני מאוד ויחד עם זאת מעשי. כמו בקורסים הקודמים אני יוצאת ממנו שונה מכפי שנכנסתי אליו, וזה לא מובן מאליו כלל וכלל…"  עו"ד מירה דרור שמי, תל אביב

"לפני שנתיים… נפטר באופן פתאומי בן זוגי, אדם צעיר, בריא, חברי הטוב ביותר, האדם שאהבתי, שיחד יצרנו משפחה מקסימה וזוגיות נפלא שנמשכה 25 שנה… במהלך שנה וחצי עברתי שיחות/טיפולים ע"י טובי הפסיכולוגים שלא הצליחו לעזור לי להתמודד עם הקשיים…  הגעתי למכללה ללימודים רוחניים בניהולו של ד"ר זפרן… היום בזכות הקורס אני כבר במקום אחר, חזקה יותר, שלמה יותר, מבינה יותר וחיה… לד"ר ירון וצוות המדריכים המדהימים של המכללה המשיכו להדריך ולטפל באנשים שכל כך זקוקים לכם כדי להמשייך בחיים מאושרים."   ריקי רובין, נתניה

"ירון, כל המילים שבעולם לא יצליחו לתאר את גודל התודה וההערכה שאנצור לך לעד. היית לי כמאסטר אשר פתח עבורי את השער למימוש יעודי!… הדגש הגדול מבחינתי זו דרכך היחודית והאיכותית להעביר את הידע המורחב והמעמיק בעוצמה, שלווה, מקצועיות, צניעות וסבלנות. ועל כך תבורך…"      ציפי קרמר, חיפה

"השתתפתי בעבר בסדנאות שונות, אבל חוויה כה חזקה כמו שחוויתי…לא חוויתי זמן רב! הקורס היה מובנה בצורה חכמה, וניכר שהשקעת מחשבה רבה בהכנתו. התהליך עבד לעומק ונגע במקומות עמוקים ביותר"    אדריכלית טלי קדר, הוד השרון

"רציתי להודות לך על הקורס הנפלא, שפתח לי זוית ראיה נוספת לחיים, ומקור כוח נוסף. כל התהליך אתך היה בשבילי מקור של עוצמה… אתה מדהים בעוצמות שלך וביכולת ההוראה שלך. כן ירבו מורים כמוך. היית עבורי המורה הנכון בזמן הנכון – פשוט חוייה."   עו"ד שרית פישל, תל אביב

"הקורס מדהים, והועבר ברגישות, חוכמה, אהבה עצומה רוך. כל הכבוד לכם! השינוי שחל בי מאז שאני במכללה הוא מעבר לכל הבנה הגיונית. תודה, תודה, תודה. "   דיאנה עפר, ראש העין

"קורס חוויתי, כייפי, מעשיר ומעצים, שסייע לי להתמודד עם בעיות ואתגרים אישיים…הוא בין הקורסים הבודדים שמאפשרים ללמוד רוחניות במובן הפרקטי, המעשי והיום-יומי, תוך כדי התפתחות אישית וקבלת כלים מעשיים. מגיע לכל הצוות את כל הקרדיט והמחמאות. המשיכו כך!"     עידו אלעזר, רמת גן

"הקורס היה מעניין ועמוק ביותר, במיוחד כשאני משווה לקורסים אחרים בו אנשים שאני מכירה משתתפים. הטוב בו שהוא נתן כלים רבים, מגוונים מאוד, אבל לא הסתפק בכלים הרגילים אלא גם בעמוקים שמקשרים בין הלב לראש, לתת המודע…חשיבות גדול היתה להתנסות של כל כלי על עצמנו… הקבוצה כללה אנשים יוצאי דופן לטעמי, מיוחדים מאוד, פתוחים ומקרינים אנרגיה נפלאה… תודה רבה על חוויה מדהימה ומעצימה ביותר"    רויטל רוה, שוהם

"קורס זה הוא הרביעי שלי אצלכם. עשיתי אותם ברצף מתוך דחף והתרגשות. עברתי טראנספורמציה. תפיסת העולם שלי השתנתה כליל. אני מברכת על שהגעתי לכאן… העיקר והטפל בחיי השתנו. התקשורת שלי עם עצמי ועם הסביבה השתנתה… אני לא אותו אדם שהתחלתי לפני שנה וחצי. תודה רבה הן מילים קטנות לבטא את הערכתי, תודתי והתרגשותי. תבורכו."   לאה שמש, תל אביב

"האם הקורס ענה על ציפיותיי? לא, הוא עלה על כך. זה היה הרבה מעבר לקורס… באתי לכאן אדם אחד, ואני הולכת אדם אחר, טוב יותר, מודע יותר, יכול יותר, מאמין יותר, אוהב יותר, הכל – יותר… תודה לכם על החוויה המעצימה, תודה על הידע, תודה על הדרך בה קיבלנו אותה. באהבה גדולה!"   פלורה דה לה ראה, לוד

לקריאת משובים נוספים (כולל צפייה במכתבים המקוריים) – ליחצו כאן

 

פרטים על הקורס הקרוב

בתל אביב: הקורסים שנפתחו השנה כבר מלאים לחלוטין! הנה מועדי הקורסים שיפתחו בשנת הלימודים הבאה:

קורס ערב - יפתח ביום א' 28.10.18, בשעות 16:00-21:00.  

קורס בוקר – יפתח ביום ד' 31.10.18, בשעות 9:30-14:30.  

הקורסים נערכים בבית המכללה ללימודים רוחניים, רחוב החשמל 18, ת"א (יש תחבורה ציבורית נוחה וחניון צמוד).

בחיפה: הקורס יפתח ביום ד' 24.10.18, בשעות 16:00-21:00.  

הקורס נערך בבית אבא חושי, רחוב אבא הלל סילבר 71, נוה שאנן (יש חניה צמודה בחינם).

* הלימודים במכללה מוכרים ע"י משרד החינוך למורים בשנת שבתון, לצורך החזר חלקי של שכר הלימוד.

לפרטים נוספים והרשמה

מלאו את הטופס כאן, או התקשרו אלינו בכל זמן (24 שעות ביממה) לטלפון 03-5660066

יש לי מתנה עבורך!

קבלו במתנה סמינר אינטרנטי מצולם בנושא פסיכותרפיה רוחנית, בהנחיית דר' ירון זפרן:  לצפייה בסמינר הקליקו כאן

עיצוב ופיתוח:

(Dr. Yaron Zafran) כל הזכויות שמורות © דר' ירון זפרן