מהו תקשור?

התקשור הוא מיומנות אנושית שהתפתחה כתוצאה מניסיון רב שנים ליצור קשר עם המימד שמעבר. בני-אדם, בכל מקום וזמן, הבינו שלא יעלה על הדעת שהחיים הארציים, היומיומיים, השגרתיים, הם כל מה שניתן לצפות לו. לא ייתכן שהיקום המורכב והמסתורי שבו אנו חיים מסתכם רק במה שאנו רואים, ושלימוד והתפתחות של חיים שלמים נמוגים להם ברגע אחד, עם המוות. בני-האדם הבינו שחייב להיות משהו מעבר למה שאנו חווים במימד הפיזי.

התקשור בצורתו המודרנית החל במחצית השנייה של המאה העשרים, והפך פופולרי דרך כתביהם של מתקשרים מפורסמים. ג'יין רוברטס היא אחת המתקשרות שהביאו את תקשור עם נשמות להכרה הרחבה שלה הוא זוכה כיום. רוברטס תיקשרה ישות בשם סת' ופירסמה את המידע שקיבלה בספרים שכתבה. מטרתן המוצהרת של ישויות גבוהות מסוג סת' היא להעביר את הידע שלהן לאנושות, כדי לקדם את התפתחותה. רוב הישויות המתקשרות מסכימות שהאנושות נמצאת כעת בשעתה הקריטית – אם תתמודד האנושות נכון עם המשבר שבו היא נתונה, תזכה לעלות לשלב ההתפתחות הבא שלה. התקשור נמסר לאנושות כמתנה, על מנת לעזור לה בתהליך זה.

מתקשרים אמיתיים לעומת שרלטנים

רבים מאיתנו ביקרו בשלב זה או אחר אצל מתקשר. לעיתים המתקשר או המתקשרת לא הגדירו עצמם ככאלה, אבל הם התבוננו בנו, לפעמים ביקשו תאריך לידה או שם האם, לעיתים ביקשו חפץ אישי השייך לנו על מנת לחוש באנרגיה שלנו, ואמרו את מה שאמרו. הם סיפרו על אישיותנו, תיארו אירועים בחיינו, ולעיתים אף השיאו עצות לגבי הדרך שבה נכון לנו לפעול. לרוב הם גם ענו לשאלותינו הספציפיות בתחום המקצועי, הזוגי, המשפחתי, אפילו הבריאותי.

חלק מאותם יועצים ניחנו ביכולות תקשור מפותחות, בין אם הם מכירים בכך שמקור הידע שלהם הוא תקשור עם נשמות, ובין אם הם מייחסים את מקור הידע לעצמם. ישנם רבנים העושים דבר דומה, אך מייחסים את כוחותיהם לאלוקים. בספר זה אטען ואדגים שמקור הידע הוא תקשור עם נשמות, בין אם אנו מודעים לקיומן ובין אם לא. דבר זה הופך כל סוג של ייעוץ על-חושי לתקשור.

ישנם מקרים רבים שבהם מסתיים המפגש עם המתקשר באכזבה גדולה. יש שהדבר קורה כיוון שהמידע שנתקבל במפגש עצמו לא היה מדויק, ולעיתים כיוון שנוכחנו בדיעבד שהוא היה שגוי, לאחר שדברים שהיו אמורים להתגשם לא התממשו. כך או אחרת, לא כל מתקשר הוא אותנטי. כי רוחניות היא תחום שבו אין הסְמכוֹת רשמיות, רבים השרלטנים המחפשים תחום עיסוק שמאפשר פרנסה קלה אשר אינה דורשת השכלה או רישיון עיסוק.

למרות שלא כל מתקשר הוא אמיתי, כל אדם יכול ללמוד תקשור. זאת כיוון שיכולת תקשור עם נשמות טמונה בכל אחד מאיתנו. כולנו נולדנו עם היכולת לראות מדריכים ולשוחח איתם. בדרך כלל יכולת זו התנוונה במרוצת השנים, כמו כל מיומנות שלא נעשה בה שימוש.

כולנו נולדנו עם יכולת תקשור

ילדים מדגימים לעיתים קרובות יכולות על-חושיות מפותחות. לרבים מהילדים יש "חברים דמיוניים" שעימם הם משחקים ומדברים. אלה לא באמת חברים דמיוניים. אלו הם מדריכים רוחניים שהילד עדיין מסוגל לראות, כיוון שבניגוד למבוגרים, יכולותיו העל-חושיות עדיין לא התנוונו. אך החינוך לרציונליות מתחיל בגיל צעיר, והילד למֵד שסיפוריו אודות החברים שהוריו לא יכולים לראות אינם נלקחים על ידיהם ברצינות. באמצעות שימוש בחיזוקים חיוביים (במקרה הטוב) גורמים לו ההורים להעדיף להתייחס למה שרואים כולם, ולמעשה – להפסיק להתייחס למדריכים. העובדה שרוב רובנו לא זוכרים את חברינו הדמיוניים מהילדות, למרות שהורינו יוכלו לעיתים קרובות לספר לנו שהיו לנו כאלה, מוכיחה נקודה זו.

היכולת התקשורית, איתה נולדנו כולנו, התנוונה מחוסר שימוש, או ליתר דיוק – מדיכוי שבא עם החינוך לחשיבה רציונלית שקיבלנו. אין כל רע בחינוך לחשיבה לוגית ואנליטית, הדרושה ללא ספק להישרדות בעולם הארצי. אך ברבות השנים, רבים מאיתנו חשים שהחמיצו את אחת המתנות הגדולות והחשובות שקיבלנו כבני-אדם – היכולת לתקשר עם המדריכים הרוחניים שלנו. בשלב זה, רבים מבקשים ללמוד כיצד לעשות זאת, כיצד להתחבר מחדש ליכולות שהיו ודוכאו. אתכם אני מעודד ללמוד, לחקור, להתנסות. היכולת לתקשר אינה דורשת יכולות מולדות שאינן כבר נמצאות בתוככם. כל מה שאתם זקוקים לו הוא רצון להתפתח, סקרנות, ומוכנות לתרגל על מנת לגלות מחדש את היכולות הקיימות כבר בתוככם. קראו ספר בנושא או הרשמו לקורס, התנסו, וגלו מחדש את היכולת המופלאה הזו הטמונה בתוככם.

הסיפור האישי שלי

בדומה לרוב האנשים שאני מכיר, גם אני עברתי חינוך לחשיבה רציונלית. הורי לא היו אנשים בעלי מודעות מיוחדת לתחום הרוחני, אך למזלי, כשהעניין שלי בנושא התעורר במלוא העוצמה סביב גיל שלוש-עשרה, הם היו פתוחים מספיק בכדי לאפשר לי לפתח את התחום הזה ואף סייעו בידי. בחיפוש אחר תשובות לשאלות קיומיות, למדתי בלהט רב טכניקות לייעוץ רוחני שהיו מקובלות אז – אסטרולוגיה, נומרולוגיה, קריאת כף יד, קלפי טארוט, משקעי קפה…

היות שטיילתי בעולם זכיתי להכיר שיטות רוחניות רבות. חלקן היו עתיקות או אזוטריות במיוחד, כמו שימוש בלהבות של נר, חלוקי נחל, קוביות מיוחדות, עצמות וצדפים, עשן של מדורה, עננים בשמיים, מעוף ציפורים, אורים ותומים, סוגי קלפים שונים, ועוד כהנה וכהנה.

תירגלתי את השיטות שלמדתי על ידי יישומן על כל מי שרק היה מוכן – בלי לבקש תשלום. לא ראיתי את עצמי כאדם בעל יכולות על-חושיות או יכולת תקשור, אך התרגול הרב איפשר ליכולות הללו להתעורר ולהתפתח במהירות.

בגיל צעיר מאוד, שש-עשרה, כבר עסקתי בייעוץ רוחני – כך קראו אז לתקשור – באופן מקצועי. העיתונים הכתירו אותי בתואר "ילד פלא", והמונים פקדו אותי בבית הורי. ולמרות שכיום כבר איני עוסק בתקשור פרטני, ממשיכים לקוחות מרוצים מן העבר להתקשר ולספר סיפורי נפלאות על הדברים המדויקים ששמעו ממני ושהתגשמו אחד לאחד, אפילו שנים אחר כך! גם המזכירות שלי, למרות שכבר התרגלו לשמוע סיפורים מעין אלה, תמיד מוקסמות מחדש כשמתקשר עוד לקוח עבר מרוצה ומספר את סיפורו.

זכיתי לגלות מתוך ניסיוני האישי שניתן לפתח יכולות תקשור, גם מבלי לייחס לעצמי יכולות על-חושיות מולדות. על כן, החזון שלי היה להפיץ את המסר שכל אחד יכול וללמד אנשים אחרים לתקשר! לשם כך הקמתי, עם סיום לימודי הדוקטורט שלי, את 'המכללה ללימודים רוחניים', שהפכה לבית-הספר המוביל ללימוד תקשור ולהכשרת מתקשרים. במסגרת הקורסים לתקשור המוצעים במכללה, אני זוכה לחזות בכל יום מחדש בפלא שבו שני תלמידים יושבים זה מול זה, ומסוגלים ליישם טכניקות תקשור שלמדו כדי לראות פרטים מדויקים איש על חיי רעהו – מבלי שהכירו לפני כן. אכן, תקשור הינו יכולת נרכשת!

מה דרוש כדי לתקשר?

תקשור עם נשמוות היא אמנם יכולת מולדת, אך כמו כל מיומנות אחרת, היא דורשת השקעה של זמן ואנרגיה בכדי להפוך ליכולת מפותחת מספיק על מנת לעסוק בה באופן מקצועי. עם זאת, לאחר שהמיומנות נרכשה ותורגלה באופן מספק, הכלי שבו תזכו יהיה יקר ערך וישמש אתכם באופן ממשי יותר מכל כישרון אחר. אדם המצוי בקשר הדוק עם המדריכים הרוחניים שלו זוכה לעזרה רוחנית בכל היבט של חייו – המתקשר מודע לשיעורים שלשמם בא לעולם, וכיצד עליו לממש אותם. הוא יודע את ייעודו בעולם וזוכה לעזרת המדריכים בקידום אותו ייעוד. הוא מוזמן להתייעץ עם המדריכים בכל עניין, יומיומי ורוחני כאחד, ולזכות בהדרכה והנחיה מדויקות לגבי אופן הפעולה הנכון. קל לו לקבל החלטות נכונות. בכל תחום שבו הוא עוסק הוא זוכה לעזרת המדריכים, להשראתם ולעוצמתם. לדוגמה, אם הוא עוסק בריפוי, מדריך הרפואה שלו יוכל לתעל דרכו אנרגיית ריפוי. אם הוא עוסק באמנות, מדריך ההשראה שלו ייצור דרכו יצירות מופת. אם הוא מלמד, מדריך ההוראה שלו יעביר דרכו מידע הנמצא מעבר לתחום ידיעותיו.

מאמר זה הוא הזמנה עבורכם לגלות את יכולת התקשור של עצמכם. אני מזמין אתכם לגלות את העולם המופלא של התקשור דרך לימוד והתנסות. כל מה שדרוש לכם הוא רצון אמיתי, כנות פנימית, ומרחב שקט לתרגול.

רוצים לדעת לתקשר? ליחצו כאן לקבלת פרטים על קורס תקשור הקרוב >>>