קורס פסיכותרפיה רוחנית הוליסטית

מסלול מקיף להכשרת מטפלים בגישה המשלבת פסיכולוגיה ורוחניות

פסיכותרפיה רוחנית היא מפגש של הפסיכולוגיה והרוחניות, של נפש ונשמה

הפסיכולוגיה הקונבנציונלית לא מכירה בקיומה של הנשמה. מסיבה זו, רבים מאלה שהתנסו בטיפול פסיכולוגי מאוכזבים מתוצאותיו. בכמיהתם לטיפול שיתייחס גם אל החלק הרוחני שבהם, הם מגיעים למטפלים רוחניים והוליסטיים, שלמרות כוונתם הטובה מתקשים לסייע להם במצוקתם הנפשית, כיוון שחסרה להם ההכשרה המתאימה הדרושה כדי לטפל בבעיות רגשיות באופן יעיל ואחראי.

פסיכותרפיה רוחנית מציעה לנו פתרון, בכך שהיא מחברת ידע פסיכולוגי על הנפש עם טכניקות רוחניות לטיפול בנשמה. הטיפול הפסיכו-רוחני רואה את האדם כשלם ואת נשמתו כנצחית, ולכן הוא חיובי ואופטימי יותר. הוא מבוסס על הכוחות והחוזקות של המטופל ולא על החולי שלו, ושם דגש על מימוש הפוטנציאל שלנו במקום לעסוק בעבר ובמה שלא ניתן לשינוי. 

"כפסיכותרפיסטית רוחנית אני עוזרת לאחרים ובו בזמן מממשת את יעודי האישי"

כולנו רוצים להנות מהעבודה שלנו! לקום בבוקר ולעשות משהו שיתן משמעות לחיינו ולחיי האנשים שבהם ניגע. כפסיכותרפיסטים רוחניים יפתחו בפניכם אפשרויות מקצועיות לעסוק בתחום רוחני אותו תאהבו, ובו בזמן להתפרנס בכבוד מהענקת עזרה לאחרים. במקביל להתפתחות המקצועית, תעברו תהליך מעמיק ומרתק של גילוי עצמי, שיעזור לכם לממש את יעודכם האישי

מי מתאים לעבור אצלנו הכשרה כפסיכותרפיסט רוחני?

המסלול המוביל בישראל כולל 15 קורסים + סטאז', הנלמדים על פני 6 סמסטרים

המסלול שאנו מציעים כולל בתוכו 15 קורסים, סדנאות וסמינרים קליניים שונים, הנלמדים לאורך שנתיים אינטנסיביות של 3 סמסטרים בכל שנה (במקום שלוש שנים אקדמיות רגילות בנות שני סמסטרים בשנה, כמקובל במכללות ואוניברסיטאות). מתכונת הלימודים היא יום לימודים מרוכז אחד בשבוע. בסך הכל כוללת התוכנית השלמה מעל 500 שעות של לימוד עיוני ועבודה מעשית.

שנה א': קורסי יסוד בפסיכולוגיה ורוחניות + טיפול אישי שבועי ממטפל צמוד כל השנה!

 • ארגז הכלים של הפסיכותרפיסט: כיצד עובדת הפסיכותרפיה? נכיר את עקרונות הטיפול ויישומם בקליניקה. באמצעות התנסות וחוויה אישית נלמד להקשיב, לשאול שאלות יעילות, לתת פרשנויות מדויקות ולערוך התערבויות טיפוליות אחרות.
 • פסיכולוגיה רוחנית: לב ליבו של קורס פסיכותרפיה רוחנית מתמקד בהבנת הקשר בין פסיכולוגיה ורוחניות וכולל הכרות עם הפסיכולוגיה הטרנספרסונלית והיונגיאנית. נלמד על שלבים בהתפתחות הרוחנית, תודעת האחדות, מצבי תודעה חלופיים ועוד. כמו כן, נלמד וניישם מושגים מפסיכולוגיית המעמקים היונגיאנית: הלא מודע הקולקטיבי, הארכיטיפים (כגון הצל, הפרסונה, האנימה והאנימוס), תהליך האינדיבידואציה ועוד.
 • מי אני? הכרות עם הגישות הפסיכולוגיות השונות ותרומתן להבנת העצמי: הפסיכואנליזה של פרויד, פסיכולוגיית האגו, גישות יחסי האובייקט (מלאני קליין, וויניקוט), פסיכולוגיית העצמי (קוהוט), הגישה ההתייחסותית, הפסיכולוגיה ההומניסטית (רוג'רס, מאסלו), CBT ועוד.
 • יחסי מטפל-מטופל: במסגרת קורס פסיכותרפיה זה נלמד עקרונות טיפוליים מתקדמים, השמים דגש על חשיבות הקשר בין המטפל והמטופל. נכיר את חשיבות "השילוש הטיפולי הקדוש" (אהבה, אמת ואמונה), נלמד לעבוד עם 'העברה' ו-'העברה נגדית', 'הזדהות השלכתית', 'Acting Out' ועוד
 • את מי נפגוש בקליניקה: נכיר את טיפוסי האישיות שנפגוש בקליניקה ונלמד את עקרונות הטיפול בכל אחד. כמו כן, נכיר בעיות נפוצות איתם מגיעים מטופלים אלינו וכיצד להתייחס אליהן. לדוגמא – דכאון, חרדה, פוביות, OCD, פוסט-טראומה, בעיות בדימוי הגוף וכו'.
 • טיפול למטפל: לכל אורך השנה הראשונה יוצמד לכל משתתף מטפל אישי, איתו יפגש – ללא תשלום נוסף – אחת לשבוע. באופן זה יזכו התלמידים לעבור בעצמם טיפול אישי בגישה רוחנית. מטרת הטיפול היא לאפשר למטפלים להתנסות בטיפול ולהכיר את התהליך מבפנים, וכן לעבור תהליך התפתחותי אישי ורוחני בעצמם.

שנה ב': קורסים מתקדמים בטכניקות טיפוליות פסיכו-רוחניות + סטאז' כמטפלים!

 • פירוש חלומות להעצמה וריפוי עצמי: נלמד כיצד לפענח חלומות באופן חוויתי, המבוסס על פירוש החלומות שיביאו המשתתפים עצמם, באמצעותם נלמד לפרש גם למטופלינו. זהו אחד הקורסים המרתקים בתוכנית!
 • טיפול מבוסס מיינדפולנס: עקרונות הבודהיזם מלמדים אותנו שיש לשחרר את ההאחזות בדברים הגורמים לנו סבל. בקורס זה נלמד כיצד לעשות זאת, תוך דגש על חווית הכאן ועכשיו. נלמד טכניקות מבוססות מיינדפולנס, כגון גישת ה Acceptance and Commitment Therapy המכונה גם ACT והתייחסות לשפת הגוף של המטופל.
 • ריפוי הילד הפנימי: קורס בו נפגוש את הילד הפנימי המזוהה עם שורש הנשמה שלנו לגילוי היעוד האישי, ולהעצמת היצירתיות וחדוות החיים. לשם כך נעבוד עם טכניקות טיפוליות רבות עוצמה כגון שיטת הכסא הריק (גשטאלט), כתיבה אינטואיטיבית, Voice Dialogue ועוד. בין השאר, נכיר גם את הגישה האדלריאנית לשחזור זכרונות ילדות, ושימוש בהם להבנה של סגנון החיים של המטופל ודרכו בעולם
 • קלפים פסיכו-רוחניים: נלמד להשתמש בקלפים רוחניים, המאפשרים לנו להכיר את עצמנו לעומק באמצעות חיבור אל סמלים עמוקים המצויים בלא מודע שלנו, וכיצד להשתמש בהם בקליניקה. זהו אחד הכלים החשובים שתרכשו בחייכם, גם לשימושכם האישי.
 • תרפיות העידן החדש : נכיר כלים טיפוליים השייכים לטכניקות עכשוויות כגון EFT, AEDP, ופוקוסינג, ונלמד להשתמש בהן כדי להעצים את המטופל ולהאיץ את התהליך הטיפולי.
 • סטאז' בליווי הדרכה (סופרויז'ן): לאורך השנה השניה כולה (3 סמסטרים) יתבקשו המשתתפים לטפל במטופלים שיופנו אליהם ע"י המכללה, ויקבלו על כך הדרכה קבוצתית מסודרת. מטרת ההדרכה היא לעזור לנו להבין את הדינמיקה של המטופלים שלנו, ולקבל הנחיות מעשיות כיצד להתמודד עם אתגרים שעולים בטיפול ולמנף אותם לפריצות דרך.
 • הקמת פרקטיקה עצמאית: לקראת סיום המסלול נלמד באופן מעשי כיצד להקים קליניקה ולתפעל אותה, איך להגיע למטופלים חדשים, אתיקה מקצועית ועוד.

נעים להכיר! דר' ירון זפרן - מורה רוחני בכיר, מרצה בינ"ל וסופר רב מכר

דר´ ירון זפרן הוא מורה רוחני בכיר, ממבשרי הרוחניות בישראל. הוא עוסק ביעוץ, טיפול והוראה כבר מעל 30 שנים, ומנהל את המכללה ללימודים רוחניים – בית הספר המוביל מסוגו בישראל.

ירון הוא הוא מרצה בינלאומי, שמייצג את ישראל בפסטיבלים רוחניים בינלאומיים. עד כה פרסם 4 ספרים שהפכו רבי מכר (חלקם יצאו לאור גם בחו"ל), והנחה סדרת טלויזיה משלו. ספרו "פסיכותרפיה רוחנית" שיצא לאור בהוצאת פראג בשנת 2022 ביסס את מעמדו כסמכות המובילה בתחום זה בארץ. 

הוא נחשב מורה של מורים בקהילה האלטרנטיבית, ורבים מתלמידיו עוסקים כיום בשחזור גלגולים, פסיכותרפיה רוחנית הוליסטית ותקשור כמקצוע.

הקורס שנפתח בשנת הלימודים הנוכחית ביום א' כבר מלא!

  הקורס הבא – יפתח ביום ד' 20.11.24בשעות 9:30-14:30. ההרשמה בעיצומה! 

הקורס נערך בבית המכללה ללימודים רוחניים, רח' בית עובד 13, תל אביב (צמוד לחניון ושפע של תחבורה ציבורית)

המכללה ללימודים רוחניים

בונוסים לתלמידים שלנו

אנחנו רואים את תלמידינו כמשפחתנו הרוחנית המורחבת ומעניקים להם הטבות מיוחדות:

סיכומי שעור מודפסים

התלמידים בקורס פסיכותרפיה יקבלו מידי שבוע למייל האישי שלהם סיכום מורחב של השעור שהועבר, מאת דר' ירון זפרן, וחומר מקצועי נוסף כגון מאמרים וסרטים להעשרה אישית ומקצועית

טיפול אישי בחינם לשנה

כחלק מהמסלול יזכו משתתפי קורס פסיכותרפיה לקבל טיפול אישי בפסיכותרפיה רוחנית - אחת לשבוע, ממטפל בשלב הפרקטיקום שלו, לכל אורך שנת הלימודים הראשונה, ללא תשלום

תעודה מקצועית

בוגרי קורס פסיכותרפיה רוחנית יקבלו תעודה מקצועית מטעם המכללה ללימודים רוחניים. קורסי המכללה מוכרים על ידי הארגון המטאפיסי העולמי (אנחנו בית הספר היחיד בישראל המוכר על ידי ארגון זה).

עזרה בהקמת קליניקה

בוגרי קורס פסיכותרפיה רוחנית יקבלו דף משלהם באתר המכללה עם פרטיהם האישיים, המהווה כרטיס ביקור ופרסום אינטרנטי, וכן כלים נוספים להקמת קליניקה עצמאית ויציאה לדרכם המקצועית.

הפניית מטופלים

לבוגרים המצטיינים (לפי שיקול דעת המנהל) תציע המכללה עבודה בתחום ויופנו מטופלים המחפשים מטפל באזור המגורים בו הם מתגוררים.

חברות במועדון המכללה

הבוגרים יזכו בחברות ב"מועדון בוגרי המכללה", המקנה כניסה למגוון הרצאות, סדנאות רוחניות ותרגולים – בחינם או במחיר סימלי

מלגות והנחות

בוגרי קורס פסיכותרפיה יזכו לקבל מלגות והנחות בהרשמה לקורסים נוספים. בקורסי קארמה תרפיה – יורשו התלמידים להשתתף בקורס חוזר בחינם, על בסיס מקום פנוי

המשך תמיכה ויעוץ

אנחנו רואים עצמנו כבית הרוחני שלכם, ולכן גם בסיום הלימודים נמשיך לתמוך בכם על ידי יעוץ, הכוונה, ועזרה בקידום המקצועי שלכם.

למה ללמוד אצלנו?