קורס פסיכותרפיה רוחנית הוליסטית

 • האם אתה מוצא את עצמך מקשיב לאחרים הזקוקים לעזרתך והיית רוצה יותר כלים כדי לעזור להם?
 • האם אתה שואף לעבור תהליך התפתחותי רוחני מעמיק תוך כדי רכישת מקצוע טיפולי מרתק ומבוקש?
 • האם את רוצה להפוך את העזרה שאת נותנת לאחרים ליעודך בחיים ולמקצוע שיפרנס אותך בכבוד?

ענית "כן" על שאלה אחת לפחות? נועדת להיות פסיכותרפיסט רוחני!

ד"ר ירון זפרן, מורה רוחני

הפסיכותרפיה הרוחנית היא מפגש של הפסיכולוגיה והרוחניות, של נפש ונשמה

הפסיכולוגיה הקונבנציונלית לא מכירה בקיומה של הנשמה. מסיבה זו, רבים מאלה שהתנסו בטיפול פסיכולוגי מאוכזבים מתוצאותיו. בכמיהתם לטיפול שיתייחס גם אל החלק הרוחני שבהם, הם מגיעים למטפלים רוחניים והוליסטיים, שלמרות כוונתם הטובה מתקשים לסייע להם במצוקתם הנפשית, כיוון שחסרה להם ההכשרה הפסיכולוגית המתאימה הדרושה כדי לטפל בנפש באופן יעיל ואחראי.

הפסיכותרפיה הרוחנית מציעה לנו פתרון, בכך שהיא מחברת ידע פסיכולוגי על הנפש עם טכניקות רוחניות לטיפול בנשמה. הטיפול הפסיכו-רוחני רואה את האדם כשלם ואת נשמתו כנצחית, ולכן הוא חיובי ואופטימי יותר. הוא מבוסס על הכוחות והחוזקות של המטופל ולא על החולי שלו, ושם דגש על מימוש הפוטנציאל שלנו במקום לעסוק בעבר ובמה שלא ניתן לשינוי. 

"כפסיכותרפיסטית רוחנית אני עוזרת לאחרים ובו בזמן מממשת את יעודי האישי"

כולנו רוצים להנות מהעבודה שלנו! לקום בבוקר ולעשות משהו שיתן משמעות לחיינו ולחיי האנשים שבהם ניגע. כפסיכותרפיסטים רוחניים יפתחו בפניכם אפשרויות מקצועיות לעסוק בתחום רוחני אותו תאהבו, ובו בזמן להתפרנס בכבוד מהענקת עזרה לאחרים. במקביל להתפתחות המקצועית, תעברו תהליך מעמיק ומרתק של גילוי עצמי, שיעזור לכם לממש את יעודכם האישי

המכללה ללימודים רוחניים

מי מתאים לעבור אצלנו הכשרה כפסיכותרפיסט רוחני?

 • אנשים שמרגישים שנועדו להיות מטפלים, אך נסיבות החיים לא איפשרו להם לרכוש השכלה אקדמית מתאימה. במסגרת קורס פסיכותרפיה תקבלו את כל הכלים הדרושים להפוך למטפלים שנועדתם להיות.
 • חלק מהפונים אלינו הם מטפלים הוליסטיים שמבקשים לשדרג את יכולותיהם הטיפוליות על ידי רכישת ארגז הכלים הפסיכולוגי, בעזרתו יהפכו להיות מטפלים אחראיים ומקצועיים יותר.
 • אלה מכם שמבקשים לממש את הפוטנציאל והיעוד האישי ולשדרג את חייכם לבלי הכר. החוויות המעצימות שתעברו תוך כדי קורס פסיכותרפיה רוחנית, בתוך מסגרת חברתית חמה ומחבקת, יאפשרו לכם לעשות קפיצת דרך התפתחותית בכל תחומי חייכם, תוך כדי ההכשרה המקצועית המעמיקה שתרכשו.

המסלול המוביל בישראל כולל 15 קורסים + סטאז', הנלמדים על פני 6 סמסטרים

המסלול שאנו מציעים כולל בתוכו 15 קורסים, סדנאות וסמינרים קליניים שונים, הנלמדים לאורך שנתיים אינטנסיביות של 3 סמסטרים בכל שנה (במקום שלוש שנים אקדמיות רגילות בנות שני סמסטרים בשנה, כמקובל במוסדות לימוד אקדמיים). מתכונת הלימודים היא יום לימודים מרוכז אחד בשבוע. בסך הכל כוללת התוכנית השלמה מעל 500 שעות של לימוד עיוני ועבודה מעשית.

שנה א': קורסי יסוד בפסיכולוגיה ורוחניות + טיפול אישי שבועי ממטפל צמוד כל השנה!

 • לבחור באושר: השנה הראשונה נפתחת בסדנא חוויתית מרובת תובנות אישיות, ליצירת חיים מודעים וממומשים ברוח הפסיכולוגיה החיובית, ובאמצעות התנסות בתרגילים קבוצתיים וכלי ריפוי כגון מדיטציות לפתיחת הלב, דמיון מודרך, שימוש בקלפי מודעות ועוד.
 • פסיכולוגיה רוחנית: לב ליבו של קורס פסיכותרפיה רוחנית מתמקד בהבנת הקשר בין פסיכולוגיה ורוחניות וכולל הכרות עם הפסיכולוגיה הטרנספרסונלית והיונגיאנית. נלמד על שלבים בהתפתחות הרוחנית, תודעת האחדות, מצבי תודעה חלופיים ועוד. כמו כן, נלמד וניישם מושגים מפסיכולוגיית המעמקים היונגיאנית: הלא מודע הקולקטיבי, הארכיטיפים (כגון הצל, הפרסונה, האנימה והאנימוס), תהליך האינדיבידואציה ועוד.
 • ארגז הכלים של הפסיכותרפיסט: כיצד עובד הטיפול הפסיכולוגי? נכיר את עקרונות הטיפול ויישומם בקליניקה. באמצעות התנסות וחוויה אישית נלמד להקשיב, לשאול שאלות יעילות, לתת פרשנויות מדויקות ולערוך התערבויות טיפוליות אחרות.
 • יחסי מטפל-מטופל: במסגרת קורס פסיכותרפיה זה נלמד עקרונות טיפוליים מתקדמים, השמים דגש על חשיבות הקשר בין המטפל והמטופל. נכיר את חשיבות "השילוש הטיפולי הקדוש" (אהבה, אמת ואמונה), נלמד לעבוד עם 'העברה' ו-'העברה נגדית', 'הזדהות השלכתית', 'Acting Out' ועוד.
 • מי אני? הכרות עם הגישות הפסיכולוגיות השונות ותרומתן להבנת העצמי: הפסיכואנליזה של פרויד, פסיכולוגיית האגו, גישות יחסי האובייקט (מלאני קליין, וויניקוט), פסיכולוגיית העצמי (קוהוט), הגישה ההתייחסותית, הפסיכותרפיה ההומניסטית (רוג'רס, מאסלו), CBT ועוד.
 • טבע תרפיה: במהלך הלימודים נצא לסדנאות מרוכזות באתרי עוצמה בטבע. לכל אתר בו נבקר יש סגולות טיפוליות שונות, שיאפשרו לנו לחבור לכוחות הטבע ודרכם לעוצמות הפנימיות שלנו!
 • את מי נפגוש בקליניקה: נכיר את טיפוסי האישיות שנפגוש בקליניקה ונלמד את עקרונות הטיפול בכל אחת. כמו כן, נכיר בעיות נפוצות איתם מגיעים מטופלים אלינו וכיצד להתייחס אליהן. לדוגמא – דכאון, חרדה, פוביות, OCD, פוסט-טראומה, בעיות בדימוי הגוף וכו'.
 • טיפול למטפל: לכל אורך השנה הראשונה יוצמד לכל משתתף מטפל אישי, איתו יפגש – ללא תשלום נוסף – אחת לשבוע. באופן זה יזכו התלמידים לעבור בעצמם טיפול פסיכולוגי בגישה רוחנית. מטרת הטיפול היא לאפשר למטפלים להתנסות בטיפול ולהכיר את התהליך מבפנים, וכן לעבור תהליך התפתחותי אישי ורוחני בעצמם.

שנה ב': קורסים מתקדמים בטכניקות טיפוליות פסיכו-רוחניות + סטאז' כמטפלים!

 • פירוש חלומות להעצמה וריפוי עצמי: נלמד כיצד לפענח חלומות באופן חוויתי, המבוסס על פירוש החלומות שיביאו המשתתפים עצמם, באמצעותם נלמד לפרש גם למטופלינו. זהו אחד הקורסים המרתקים בתוכנית!
 • טיפול מבוסס מיינדפולנס: עקרונות הבודהיזם מלמדים אותנו שיש לשחרר את ההאחזות בדברים הגורמים לנו סבל. בקורס זה נלמד כיצד לעשות זאת, תוך דגש על חווית הכאן ועכשיו. נלמד טכניקות מבוססות מיינדפולנס, כגון גישת ה Acceptance and Commitment Therapy המכונה גם ACT והתייחסות לשפת הגוף של המטופל.
 • ריפוי הילד הפנימי: קורס בו נפגוש את הילד הפנימי המזוהה עם שורש הנשמה שלנו לגילוי היעוד האישי, ולהעצמת היצירתיות וחדוות החיים. לשם כך נעבוד עם טכניקות טיפוליות רבות עוצמה כגון טכניקות של גשטאלט, כתיבה אינטואיטיבית, Voice Dialogue ועוד. בין השאר, נכיר גם את הגישה האדלריאנית לשחזור זכרונות ילדות, ושימוש בהם להבנה של סגנון החיים של המטופל ודרכו בעולם
 • קלפים פסיכו-רוחניים: נלמד להשתמש בקלפים יונגיאניים מיוחדים, המאפשרים לנו להכיר את עצמנו לעומק באמצעות חיבור אל סמלים עמוקים המצויים בלא מודע שלנו, וכיצד להשתמש בהם בקליניקה. זהו אחד הכלים החשובים שתרכשו בחייכם, גם לשימושכם האישי.
 • תרפיות העידן החדש : נכיר כלים טיפוליים השייכים לטכניקות עכשוויות כגון EFT, AEDP, פוקוסינג וגשטאלט, ונלמד להשתמש בהן כדי להעצים את המטופל ולהאיץ את התהליך הטיפולי.
 • סטאז' בליווי הדרכה (סופרויז'ן): לאורך השנה השניה כולה (3 סמסטרים) יתבקשו המשתתפים לטפל במטופלים שיופנו אליהם ע"י המכללה, ויקבלו על כך הדרכה קבוצתית מסודרת. מטרת ההדרכה היא לעזור לנו להבין את הדינמיקה של המטופלים שלנו, ולקבל הנחיות מעשיות כיצד להתמודד עם אתגרים שעולים בטיפול ולמנף אותם לפריצות דרך.
 • הקמת פרקטיקה עצמאית: לקראת סיום המסלול נלמד באופן שיטתי כיצד להקים קליניקה ולתפעל אותה, איך להגיע למטופלים חדשים, אתיקה מקצועית ועוד.

נעים להכיר! דר' ירון זפרן - פסיכותרפיסט, מרצה בינ"ל וסופר רב מכר

דר´ ירון זפרן עוסק ביעוץ והוראה של אומנויות הרוח כבר מעל 30 שנים .
הוא בעל תואר ראשון בפסיכולוגיה (בתוכנית מיוחדת למצטיינים), ודוקטורט (Ph.D) ביעוץ מטאפיסי.

דר' זפרן הוא מורה רוחני ידוע בכיר, ממבשרי הרוחניות בישראל, הנחשב מורה של מורים בקהילה האלטרנטיבית. רבים מתלמידיו עוסקים כיום בשחזור גלגולים, פסיכותרפיה רוחנית הוליסטית ותקשור כמקצוע.

ד"ר ירון זפרן, מורה רוחני

מחזור נוסף של קורס פסיכותרפיה רוחנית יפתח בקרוב בתל אביב!

 קורס בוקר – יפתח ביום ב' 18.11.19, בשעות 9:30-14:30. קורס זה מלא  

  קורס ערב – יפתח ביום ג' 26.11.19, בשעות 16:00-21:00. נותרו מקומות אחרונים! 

הקורסים נערכים בבית המכללה ללימודים רוחניים, רח' החשמל 18 (יש תחבורה ציבורית נוחה וחניון).

הלימודים במכללה מוכרים ע"י משרד החינוך למורים בשנת שבתון, לצורך החזר של שכר הלימוד

בונוסים לתלמידים שלנו

אנחנו רואים את תלמידינו כמשפחתנו הרוחנית המורחבת ומעניקים להם הטבות מיוחדות:

סיכומי שעור מודפסים

התלמידים בקורס פסיכותרפיה יקבלו מידי שבוע למייל האישי שלהם סיכום מורחב של השעור שהועבר, מאת דר' ירון זפרן, וחומר מקצועי נוסף כגון מאמרים וסרטים להעשרה אישית ומקצועית

טיפול אישי בחינם לשנה

כחלק מהמסלול יזכו משתתפי קורס פסיכותרפיה לקבל טיפול אישי בפסיכותרפיה רוחנית - אחת לשבוע, ממטפל בשלב ההתמחות שלו, לכל אורך שנת הלימודים הראשונה, ללא תשלום

תעודה מקצועית

בוגרי קורס פסיכותרפיה רוחנית יקבלו תעודה מקצועית מטעם המכללה ללימודים רוחניים, שהקורסים שלה מוכרים על ידי הארגון המטאפיסי העולמי (אנחנו בית הספר היחיד בישראל המוכר על ידי ארגון זה).

עזרה בהקמת קליניקה

בוגרי קורס פסיכותרפיה רוחנית יקבלו דף משלהם באתר המכללה עם פרטיהם האישיים, המהווה כרטיס ביקור ופרסום אינטרנטי, וכן כלים נוספים להקמת קליניקה עצמאית ויציאה לדרכם המקצועית.

הפניית מטופלים

לבוגרים המצטיינים (לפי שיקול דעת המנהל) תציע המכללה עבודה בתחום ויופנו מטופלים המחפשים מטפל באזור המגורים בו הם מתגוררים.

חברות במועדון המכללה

הבוגרים יזכו בחברות ב"מועדון בוגרי המכללה", המקנה כניסה למגוון הרצאות, סדנאות רוחניות ותרגולים – בחינם או במחיר סימלי

מלגות והנחות

בוגרי קורס פסיכותרפיה יזכו לקבל מלגות והנחות בהרשמה לקורסים נוספים. בקורסי קארמה תרפיה – יורשו התלמידים להשתתף בקורס חוזר בחינם, על בסיס מקום פנוי

המשך תמיכה ויעוץ

אנחנו רואים עצמנו כבית הרוחני שלכם, ולכן גם בסיום הלימודים נמשיך לתמוך בכם על ידי יעוץ, הכוונה, ועזרה בקידום המקצועי שלכם.

למה ללמוד אצלנו?

 • אנחנו המכללה הגדולה והמובילה בישראל ללימודים רוחניים כבר מעל 20 שנים
 • מנהל בית הספר, דר' ירון זפרן, נחשב מורה של מורים בקהילה הרוחנית
 • המורים שלנו הם הטובים בארץ! כולם מוסמכים, מקצועיים, וזמינים לתלמידים
 • רבים מאלפי הבוגרים שלנו עוסקים בתחום הרוחני בהצלחה כמטפלים, מורים וסופרים
 • תלמידינו ובוגרינו מקבלים הטבות מיוחדות, כולל קורסים חוזרים בחינם, הנחות וצ'ופרים
 • אנחנו רואים את תלמידינו כמשפחתנו הרוחנית, ולכן הם מרגישים שהגיעו הביתה...
קורס פסיכותרפיה רוחנית
5 (100%) 35 votes