פסיכותרפיה רוחנית הוליסטית

מהי פסיכותרפיה רוחנית הוליסטית?

פסיכותרפיה רוחנית – הוליסטית היא גישה טיפולית בין תחומית, משלבת פסיכולוגיה עכשווית עם טכניקות רוחניות, הוליסטיות ואינטגרטיביות. 

בניגוד לפסיכולוגיה הקונבנציונלית המלמדת שיש לנו נפש אך לא נשמה, הפסיכולוגיה הרוחנית מלמדת שיש לנו גם נשמה, ושטיפול אפקטיבי חייב לגעת בכל הרבדים שלנו – הגופני, הנפשי והרוחני. 

מכאן, שבניגוד לפסיכולוגים הקונבנציונליים המבססים את הטיפול בעיקר על שיחות, ארגז הכלים של הפסיכותרפיסט הרוחני הוליסטי כולל הרבה טכניקות נוספות, מבוססות התנסות וחוויה בלתי מילולית. שיטות הטיפול כוללות, בין השאר, מיינדפולנס, מדיטציות ועבודה במצב תודעה חלופי (טראנס) לצורך מפגש עם הארכיטיפים המצויים במעמקי תת המודע (למשל הילד הפנימי, הצל, האנימה והאנימוס ועוד), פירוש חלומות בגישה טרנספרסונלית, עבודה עם כלים עוקפי תודעה (כמו קלפים פסיכו-רוחניים), טכניקות טיפול עכשוויות מאוד,  כגון ACT, EFT, AEDP, טבע-תרפיה ועוד. 

מהו תהליך ההכשרה של פסיכותרפיסט רוחני הוליסטי?

המכללה ללימודים רוחניים יצרה את התוכנית הראשונה והיחידה מסוגה בישראל להכשרת פסיכותרפיסטים בגישה רוחנית הוליסטית. התוכנית המקיפה כוללת 6  סמסטרים של לימודי פסיכולוגיה מערבית קונבנציונלית, בשילוב עם פסיכולוגיה רוחנית (יונגיאנית, הומניסטית וטראנספרסונלית). הדגש בלימודים הוא על התנסות אישית ועבודה מעשית. בשנה הראשונה מושם הדגש על התפתחותו האישית של התלמיד והכנתו להיות מטפל. כחלק מהתהליך זוכה כל תלמיד לקבל טיפול אישי (אחד על אחד) לאורך כל שנת הלימודים הראשונה, ללא תשלום. בשנה השניה, מושם הדגש על הקניית ארגז הכלים הרוחני, ולשם כך מוצמדים לכל תלמיד מטופלים לצורך הסטאז', בלווי הדרכה צמודה. 

כחלק מהקורס מקבלים התלמידים כלים להקמת קליניקה עצמאית, ועם סיום הלימודים מוענקת להם תעודת פסיכותרפיסט מוסמך, שעימה יוכלו לעסוק במקצוע יוקרתי, המשלב משמעות אישית עם מימוש היעוד הרוחני לעזור לאחרים.  

קורסים

קורס פסיכותרפיה רוחנית

הכשרת מטפלים בטכניקות המשלבות פסיכולוגיה ורוחניות

מאמרים

סירטונים

פסיכותרפיה רוחנית - הוליסטית: סמינר מרתק עם דר' ירון זפרן

קורס חינמי בפסיכותרפיה רוחנית

המפגש של פסיכולוגיה ורוחניות
בהנחיית דר' ירון זפרן