היכן נמצא העץ המרפא העתיק ביותר בישראל שיטעין אתכם באנרגיה

ישנם כמה עצי אלון עתיקים בארץ שהוצעו כמועמדים לתואר "האלון העתיק בישראל". אחד המועמדים שהוצעו הוא אלון התבור הגדל בסמוך לקיבוץ אלונים, שכדי להקיפו דרושים לפחות 5 אנשים העומדים סביבו ואוחזים ידיים. קשה אמנם להעריך את גילם של עצים בדייקנות, אך נראה שהעץ האמור הוא בן מאות שנים.

עד לא מזמן היה העץ וסביבתו מוזנחים למדי. לפני מספר שנים הפך אהרון גבאי את המתחם בו מצוי העץ לשטח הנצחה עבור בנו אילן ז"ל, קצין בצנחנים, שנפל בגיל 22. ביחד עם יערן הקרן הקיימת לישראל, שלי בן ישי, מטופל העץ היטב והמתחם מטופח ומזמין.

מאז ומעולם נחשבו אלונים לעצים מקודשים בתרבויות רבות. מקור השם אלון במילה אל, רמז ברור לקשר שלו עם המימדים הגבוהים.

ביוון העתיקה שימש האלון המפורסם בדודוני אורקל, דרכו התבטא זאוס מלך האלים. המסרים הועברו דרך תנועת הענפים ורחש העלים, אותם פירשו הכוהנים.

בתרבות הקלטית שפרחה באיים הבריטיים ובתרבויות נוספות בארופה, נחשב האלון לעץ מקודש, המחבר בין העולם הגשמי והמימד הרוחני.

 

פעילות רוחנית מתאימה

העץ שליד קיבוץ אלונים הוא עץ מתאים במיוחד על מנת לערוך מדיטציה בה תוכלו להתמזג עם העץ ולשאוב ממנו חיוניות ואנרגיה רעננה.

שבו בנוחיות למרגלות העץ ושאפו אויר מלוא ריאותיכם. הרגעו ונקו את ראשכם ממחשבות. כעת הצמידו את גופכם אל גזע העץ. את זרועותיכם הרימו מעל ראשיכם והשעינו אותן אחורנית על העץ.

לאחר שהתמקמתם באופן האמור, עיצמו את עיניכם ודמיינו שגופכם שוקע אל תוך העץ והופך חלק ממנו. דמיינו שמתוך רגליכם נשלחים שורשים אל בטן האדמה, ורגליכם הופכות חלק ממערכת השורשים של העץ. בשלב הבא דמיינו שמתוך זרועותיכם צומחים עלים רכים, שהופכים אותן חלק ממערכת הענפים של העץ.

לאחר שהתמזגתם כראוי עם העץ, תנו לאנרגיה רבת העוצמה שלו להזין אתכם. הרגישו כיצד האנרגיה של העץ זורמת אל תוך גופכם וממלאה אותו חיוניות ורעננות. יתכן שאפילו תזכו למסר מרוח העץ, שיעבור אליכם בצורת מחשבות או תמונות שיעלו בעיניי רוחכם.

בסיום התהליך התנתקו בהדרגה מהעץ והודו לו על האנרגיה שקיבלתם ממנו.

 

הנחיות הגעה: סעו בכביש מספר 75, המחבר בין נצרת ומפרץ חיפה. בצומת אלונים, הנמצא מזרחית לקרית טבעון, פנו צפונה לפי השילוט לקיבוץ אלונים. לאחר כקילומטר פנו שמאלה לתוך הקיבוץ. מיד אחרי שער הקיבוץ פנו שוב שמאלה והצמדו לשמאל. רדו אל דרך העפר שתיקח אתכם לעבר השדות. בתחילת הדרך תגיעו לשער. במידה והוא נעול חיזרו מעט אחורה, חנו ברחבה הסלולה והמשיכו את הדרך ברגל. אחרי כמה מאות מטרים תגיעו למזלג. ביחרו את המסלול השמאלי, הממשיך בדרך עפר משובשת אך עבירה בנסיעה איטית. סעו לעבר האנטנה הסלולארית הלבנה-כתומה שתראו בהמשך. קרוב לאנטנה פנו ימינה (בכוון צפון – מערב), כשאתם עוברים תחת קו מתח. סעו על דרך העפר עוד כמה מאות מטרים עד שתראו מעבר בגדר שמימינכם. חנו בסמוך למעבר. האלון נמצא בתוך המתחם שמעבר לגדר זו. סך המרחק מהכניסה לקיבוץ אלונים ועד עץ האלון הגדול הוא כ-2 קילומטרים, מה שמאפשר לעשות את הדרך גם רגלית.

שעות פתיחה: פתוח בכל זמן. ללא תשלום.

דרגת קושי: קל.

 

היות והגעתם לאתר שלי, אשמח להעניק לכם במתנה 3 קורסים חינמיים לגמרי, שיעצימו אתכם ואולי ישנו את חייכם! הכנסו לדף זה והרשמו כעת.

בנוסף, אתם מוזמנים להמשיך לגלוש באתר, לצפות בסרטונים הלימודיים, לקראו מאמרים, ולהציץ בקורסים ששינו את חייהם של אלפי הבוגרים שלנו!

נשמח להעניק לכם יעוץ לימודים אישי אם תכתבו לנו דרך צור קשר

 

היכן נמצא העץ המרפא העתיק ביותר בישראל שיטעין אתכם באנרגיה
3.8 (76%) 5 votes